dtHome = LandboUngdom
dtRootHome = LandboUngdom

dtRoot = LU
Vigtige datoer
 
Nyheder
Lokalforeninger

Kontaktoplysninger til formænd LandboUngdoms lokalforeninger listet op for hver region. Nummeret foran navnet henviser til kortet, hvor du kan finde alle lokalforeningers placering i Danmark:

Vendsyssel:
1. Hjørring LandboUngdom: 
Jesper Søndergaard Budolfsen. T: 22267381. M: jbudolfsen@live.dk 
2. Dronninglunds LandboUngdom:
Emma Christensen. T: 42467104. M: emsebemse39@gmail.com
3. Brønderslev LandboUngdom:
Kristian Ballebye. T: 23717569. M: ballebye@jubii.dk
4. Nord- og Midtvendsyssel LandboUngdom:
Jonas E. Jensen. T: 27578263. M: jonas.980@hotmail.com

Aalborg:
5. Himmerlands LandboUngdom:
Louise Avlskarl. T: 41652527. M: aarslu@hotmail.com
6. Hobro-egnens LandboUngdom:
Mathias Barslund. T: 29361922. M: mathias.barslund@hotmail.com
7. Nibe LandboUngdom:
Henrik Søndergaard. T: 51740322. M: valtra352s@hotmail.com
8. Østhimmerlands LandboUngdom:
Niels Kaasing. T: 29727341. M: niels.kaasing@hotmail.com
9. Åbybro-Brovst LandboUngdom:
Michael Grøn. T: 61751712. M: Green956@hotmail.com

Viborg:
10. LandboUngdom HBL (Hammershøj-Bjerringbro-Langå):
Rune Tolstrup. T: 22819451. M: rb_tolstrup@hotmail.com
11. Morsø LandboUngdom:
Mads Mark. T: 22824380. M: madstm165@gmail.com
12. Skiveegnens LandboUngdom:
Jes Kjærgaard. T: 23443846. M: jes@landbo-limfjord.dk
13. Thy LandboUngdom:
Arne Overgaard. T: 25672250. M: overgaard1@hotmail.com
14. Viborg-Kjellerup LandboUngdom:
Emil Dollerup. T: 24342549. M: emil_h_dollerup@hotmail.com

MidtVest:
15. Hedeboernes LandboUngdom:
Emil Steensgaaed. T: 91644406. M: emilbylov@hotmail.com
16. Herningegnens LandboUngdom:
Brian Rahbek. T: 40855585. M: Brian_Rahbek@hotmail.com
17. Holstebro/Vinderupegnens LandboUngdom:
Niels H Hedevang Mikkelsen. T: 60199405. M: niels.mikkelsen@hotmail.com
18. Lemvigegnens LandboUngdom:
Steffen Pedersen. T: 24936007. M: steffenpidersen@live.dk
19. Ringkøbing/Ulfborgegnens LandboUngdom:

Mathias Føhns. T: 29125402. M: mathiasstengerfoehns@hotmail.com
20. Vestjysk LandboUngdom:
Thomas Kirk Sunesen. T: 29802251. M: thomas-k-s@hotmail.com

Aarhus:
21. Favrskovegnens LandboUngdom:
Emil Sørensen. T: 40792384. M: sorensenemil@live.dk
22. Norddjurs LandboUngdom:

Jacob Laursen. T: 60169758. M: va.ja@live.dk
23. Odder-Skanderborg LandboUngdom: 
Bjørn Gommesen. T: 61751319. M: bjonne91@hotmail.com
24. Randersegnens LandboUngdom:
Maja Rask Jensen. T: 30519128.M: maja-rask@live.dk
25. Samsø LandboUngdom:
Lasse Bertelsen. T: 51556421. M: lassemf@hotmail.com
26. Syd-Østdjurs LandboUngdom:
Rasmus Bugge Johnsen. T: 21285282

Vejle:
27. Horsensegnens LandboUngdom:
Jimmy E. Pedersen. T: 22469230. M: jep23@live.dk
28. Koldingegnens LandboUngdom:
Christine Hansen Birkegaard. T: 28745489. M: christinehansenbirkegaard@gmail.com 

Ribe:
29. Brørupegnens LandboUngdom:
Jakob Hansen. T: 29605585. M: jak_020@hotmail.com
30. Midtjysk LandboUngdom (Grindsted):
Martin Nørgaard. T: 61542993. M: lille_john323@hotmail.com
31. Sydjysk LandboUngdom:
Trine Thorhauge. T: 28406779. M: trinesteensbeck@hotmail.com
32. Varde & Ølgodegnens LandboUngdom:
Kristoffer Høj. T: 40189639. M: Kristoffer@hojrupgaard.dk

Sønderjylland:
33. LandboUngdom Sønderjylland N:
Trine Nehlsen Kjær. T: 27596405. M: tnk96@hotmail.com
34. LandboUngdom Sønderjylland Øst (Åbenrå/Sønderborg):
Claus Gaworski. T: 20825225. M: clausgaworski@hotmail.com
35. Tønderegnens LandboUngdom:
Klaus Nissen. T: 24665128. M: jullemanden1@hotmail.com

Fyn:
36. Nordvestfyns LandboUngdom:
Jacob Eskelund Nielsen. T: 20811740. M: jacob120892@hotmail.com
37. Vestfyns LandboUngdom:
Kristian Skov Hansen. T: 26391342. M: kshansen97@lhotmail.com
38. Østfyns LandboUngdom:
Frederik Petersen. T: 20410251. M: petersen.lu.frederik@gmail.com 
39. Sydfyns LandboUngdom:

Øst:
40. Holbæk-Odsherreds LandboUngdom:
Frank Keinicke Nielsen. T: 40796265. M: frank_keinicke@hotmail.com
41. Midt- og Vestsjællands LandboUngdom:
Anders Hermansen. T: 24607322. M: Traktor_lover@yahoo.dk
42. Nordsjællands LandboUngdom:
Hans E. Jørgensen. T: 31330702. M: 19hanzi87@gmail.com
43. Roskildeegnens Landboungdom:
Danni Kjeld Jensen. T: 40402704. M: dkj1709@gmail.com

Storstrøm:
44. LandboUngdom Falster:
Andreas Schell Chrisitansen. T: 28268344. M: andreas_deere@hotmail.com
45. LandboUngdom Lolland:
Mickey Eriksen. T: 30112205. M: mickeyeriksen@gmail.com
46. LandboUngdom Møn og Bogø:
Jesper Hemmingsen. T: 30663348. M: jesper14@live.dk
47. Sydøstsjællands LandboUngdom:
Mike Sibbern. T: 29600353. M: sibbern89@hotmail.com

48. Bornholm LandboUngdom:
Christian Møller Holm. T: 28437330. M: Hr_holm@hotmail.com