dtHome = LandboUngdom
dtRootHome = LandboUngdom

dtRoot = LU
Vigtige datoer
 
Nyheder
Lokalforeninger

Kontaktoplysninger til formænd LandboUngdoms lokalforeninger listet op for hver region. Nummeret foran navnet henviser til kortet, hvor du kan finde alle lokalforeningers placering i Danmark:

Vendsyssel:
1. Hjørring LandboUngdom: 
Lars Bak. T: M: larsbak19@hotmail.com
2. Dronninglunds LandboUngdom:
Emma Christensen. T: 42467104. M: emsebemse39@gmail.com
3. Brønderslev LandboUngdom:
Kristian Ballebye. T: 23717569. M: ballebye@jubii.dk
4. Nord- og Midtvendsyssel LandboUngdom:
Jonas E. Jensen. T: 27578263. M: jonas.980@hotmail.com

Aalborg:
5. Himmerlands LandboUngdom:
Louise Avlskarl. T: 41652527. M: aarslu@hotmail.com
6. Hobro-egnens LandboUngdom:
Nils Søndergaard Dyhr. T: 20813296.  M: nils.s.dyhr@hotmail.com
7. Nibe LandboUngdom:
Henrik Søndergaard. T: 51740322. M: valtra352s@hotmail.com
8. Østhimmerlands LandboUngdom:
Niels Kaasing. T: 29727341. M: niels.kaasing@hotmail.com
9. Jammerbugt LandboUngdom:
Michael Grøn. T: 61751712. M: Green956@hotmail.com

Viborg:
10. LandboUngdom HBL (Hammershøj-Bjerringbro-Langå):
Rune Tolstrup. T: 22819451. M: rb_tolstrup@hotmail.com
11. Morsø LandboUngdom:
Mads Mark. T: 22824380. M: madstm165@gmail.com
12. Skiveegnens LandboUngdom:
Jeppe Klug Madsen. T: 26276758. M: jeppeklug@hotmail.com
13. Thy LandboUngdom:
Arne Overgaard. T: 25672250. M: overgaard1@hotmail.com
14. Viborg-Kjellerup LandboUngdom:
Jonathan Mæng. T: 60493384. M: jonathan.maeng@hotmail.com

MidtVest:
15. Hedeboernes LandboUngdom:
Emil Steensgaaed. T: 91644406. M: emilbylov@hotmail.com
16. Herningegnens LandboUngdom:
Emil Bang. T: M: emilbang@hotmail.com
17. Holstebro/Vinderupegnens LandboUngdom:
Niels H Hedevang Mikkelsen. T: 60199405. M: niels.mikkelsen@hotmail.com
18. Lemvigegnens LandboUngdom:
Steffen Pedersen. T: 24936007. M: steffenpidersen@live.dk
19. Ringkøbing/Ulfborgegnens LandboUngdom:

Mathias Føhns. T: 29125402. M: mathiasstengerfoehns@hotmail.com
20. Vestjysk LandboUngdom:
Thomas Kirk Sunesen. T: 29802251. M: thomas-k-s@hotmail.com

Aarhus:
21. Favrskovegnens LandboUngdom:
Emil Sørensen. T: 40792384. M: sorensenemil@live.dk
22. Norddjurs LandboUngdom:

Jacob Laursen. T: 60169758. M: va.ja@live.dk
23. Odder-Skanderborg LandboUngdom: 
Bjørn Gommesen. T: 61751319. M: bjonne91@hotmail.com
24. Randersegnens LandboUngdom:
Maja Rask Jensen. T: 30519128.M: maja-rask@live.dk
25. Samsø LandboUngdom:
Lasse Bertelsen. T: 51556421. M: lassemf@hotmail.com
26. Syd-Østdjurs LandboUngdom:
Rasmus Bugge Johnsen. T: 21285282. M: Rasmus_b_johnsen@hotmail.com

Vejle:
27. Horsensegnens LandboUngdom:
Laust Henning Skelde. T: 26782662. M: laustmo@hotmail.com
28. Koldingegnes LandboUngdom
Vibeke Jørgensen. T: 60168346. M: vibeke-jorgensen93@hotmail.com

Ribe:
29. Brørupegnens LandboUngdom:
Jakob Hansen. T: 29605585. M: jak_020@hotmail.com
30. Midtjysk LandboUngdom (Grindsted):
Kasper Schultz. T: 28183963. M:kasper@holsted6670.dk
31. Sydjysk LandboUngdom:
Trine Thorhauge. T: 28406779. M: trinesteensbeck@hotmail.com
32. Varde & Ølgodegnens LandboUngdom:
Malene Andersen. T: 22657784. M: lunne-a@godmail.dk

Sønderjylland:
33. LandboUngdom Sønderjylland N:
Erik Muurmann. T: 23691668. M: erikmuurmann98@gmail.com
34. LandboUngdom Sønderjylland Øst (Åbenrå/Sønderborg):
Lars Mortensen. T: 28766098. M: lars_mortensen@hotmail.com
35. Tønderegnens LandboUngdom:
Klaus Nissen. T: 24665128. M: jullemanden1@hotmail.com

Fyn:
Nordvestfyns LandboUngdom:
Simon Buse. T: 28869593. M: simon-buse@hotmail.com
Midtfyns LandboUngdom:
Mikkel Dreyer. T: 61774027. M: dreyer13@hotmail.com
Østfyns LandboUngdom:
Asmus K. Madsen. T: M: asmukm@gmail.com

Øst:
40. Holbæk-Odsherreds LandboUngdom:
Frank Keinicke Nielsen. T: 40796265. M: frank_keinicke@hotmail.com
41. Midt- og Vestsjællands LandboUngdom:
Katrine Brodersen. T: 30742366. M: katbrodersen@hotmail.com
42. Nordsjællands LandboUngdom:
Hans E. Jørgensen. T: 31330702. M: 19hanzi87@gmail.com
43. Roskildeegnens Landboungdom:
Kasper Lunding Christensen. T: 301089061. M:kasper1987christensen@gmail.com

Storstrøm:
44. LandboUngdom Falster:
Andreas Schell Chrisitansen. T: 28268344. M: andreas_deere@hotmail.com
45. LandboUngdom Lolland:
Mickey Eriksen. T: 30112205. M: mickeyeriksen@gmail.com
46. + 47.  Sydøstsjællands LandboUngdom
Mike Sibbern. T: 29600353. M: sibbern89@hotmail.com

48. Bornholm LandboUngdom:
Christian Møller Holm. T: 28437330. M: Hr_holm@hotmail.com