Skip to the content

Lokalforeninger

Her kan du finde kontaktoplysninger til formænd for LandboUngdoms lokalforeninger listet op for hver region. Nummeret foran navnet henviser til kortet, hvor du kan finde alle lokalforeningers placering i Danmark.

Region Vendsyssel:

1. Hjørring LandboUngdom: 
Lars Bak: 50 40 41 20, larsbak19@hotmail.com

2. Dronninglunds LandboUngdom: 
Rasmus Larsen: 51 18 44 96, rasmus.larsen123@gmail.com

3. Brønderslev LandboUngdom: 
Lene Olsen: 51 31 16 45, lene.olsen96@gmail.com

4. Nord- og Midtvendsyssel LandboUngdom: 
Michael Wetche: 30 51 28 64, michaelwetche1995@gmail.com

Følg Vendsyssels lokalforeninger på Facebook

Region Aalborg:

5. Himmerlands LandboUngdom: 
Louise Avlskarl: 41 65 25 27, aarslu@hotmail.com
Følg Himmerlands LandboUngdom på Facebook

6. Hobro-egnens LandboUngdom: 
Nils Søndergaard Dyhr: 92 72 81 79, nils.s.dyhr@hotmail.com
Følg Hobro-egnens LandboUngdom på Facebook

7. Nibe LandboUngdom:
Lasse Byskov Jensen: 42 19 31 90, lasse.byskov27@gmail.com
Følg Nibe LandboUngdom på Facebook

8. Østhimmerlands LandboUngdom: 
Niels Kaasing: 29 72 73 41, niels.kaasing@hotmail.com
Følg Østhimmerlands Landboungdom på Facebook

9. Jammerbugt LandboUngdom: 
Teis Samsø Møller: 51 76 38 26, Teismoller@live.dk
Følg Jammerbugt Landboungdom på Facebook

Region Viborg:

10. LandboUngdom HBL (Hammershøj-Bjerringbro-Langå): 
Emil Hviid Bach: 60 95 25 64, emilhviidbach@hotmail.com
Følg HBL LandboUngdom på Facebook

11. Morsø LandboUngdom: 
Mads Søndergaard: 26 85 10 98, madssondergaard1994@hotmail.com
Følg Morsø LandboUngdom på Facebook

12. Skiveegnens LandboUngdom: 
Mathias Bak Nielsen: 40 49 40 79, mathiasbaknielsen@live.dk
Følg Skiveegnens LandboUngdom på Facebook

13. Thy LandboUngdom: 
Rasmus Lund Larsen: 26 22 89 49, rasmuslund258@hotmail.com
Følg Thy LandboUngdom på Facebook

14. Viborg-Kjellerup LandboUngdom: 
Magnus Timmermann: 23 36 60 12, magnustimmermann@icloud.com
Følg Viborg-Kjellerup LandboUngdom på Facebook

Region MidtVest:

15. Hedeboernes LandboUngdom: 
Daniel Nielsen: 51 17 10 01, daniel1@live.dk
Følg Hedeboernes LandboUngdom på Facebook

16. Herningegnens LandboUngdom: 
Simon Bay Nørsøller, 30272959, Simbay1007@hotmail.com
Følg Herning LandboUngdom på Facebook

17. Holstebro/Vinderupegnens LandboUngdom: 
Mads Klausholt, 51 34 68 23, mads.klausholt@gmail.com
Følg Holstebro-Vinderup LandboUngdom på Facebook

18. Lemvigegnens LandboUngdom: 
Jannik Dahl Riis Jensen: 23 93 68 41, jannik-1999@hotmail.com

Følg Lemvigegnens LandboUngdom på Facebook

19. Ringkøbing/Ulfborgegnens LandboUngdom: 
Jeppe Lykke: 23 26 36 85, bakkely@hotmail.dk
Følg Ringkøbing-Ulfborg LandboUngdom på Facebook

20. Vestjysk LandboUngdom: 
Mads Andersen: 24417110, johndeeremads@gmail.com
Følg Vestjysk LandboUngdom på Facebook

Følg LU Midtvest på Facebook

Region Aarhus:

21. Favrskovegnens LandboUngdom: 
Kristina Laursen: 25 62 56 65, kristina100294@hotmail.com
Følg Favrskovegnens LandboUngdom på Facebook

22. Norddjurs LandboUngdom: 
Jacob Laursen: 60 16 97 58, va.ja@live.dk
Følg Norddjurs LandboUngdom på Facebook

23. Odder-Skanderborg LandboUngdom: 
Daniel Kreutzfeldt Rasmussen: 22 82 42 22, danielkreutzfeldt@hotmail.com
Følg Odder-Skanderborg LandboUngdom på Facebook

24. Randersegnens LandboUngdom: 
Martin Andersen: 21 19 65 24, martinlyngbak@live.dk
Følg Randersegnens LandboUngdom på Facebook

25. Samsø LandboUngdom: 
Tobias Pedersen: 29 88 16 03, Pedersentob@gmail.com

26. Sydøstdjurs LandboUngdom: 
Jesper Bilde Laursen: 42 37 58 60, jesper_bilde_laursen@hotmail.dk
Følg Sydøst-Djurs LandboUngdom på Facebook

Følg Region Aarhus på Facebook

Region Vejle:

27. Horsensegnens LandboUngdom: 
Michael Fredslund: 29 13 36 76 fredslundmic@gmail.com
Følg Horsens LandboUngdom på Facebook

28. Koldingegnes LandboUngdom
Kristian Skovdal Hansen: 26 19 14 33, kristian.skovdal@gmail.com
Følg Koldingegnens LandboUngdom på Facebook

Region Ribe:

29. Brørupegnens LandboUngdom: 
Thomas Pedersen: 30 34 64 89 thomaspedersen0501@gmail.com
Følg Brørup LandboUngdom på Facebook

30. Midtjysk LandboUngdom (Grindsted): 
Claus Christensen: 30 48 46 79 clausius@live.dk
Følg Midtjysk LandboUngdom på Facebook

31. Sydjysk LandboUngdom: 
Trine Thorhauge: 28 40 67 79, trinesteensbeck@hotmail.com
Følg Sydjysk LandboUngdom på Facebook

32. Varde & Ølgodegnens LandboUngdom: 
Jacob Christensen: 21 20 70 69, jacob.christensen@hotmail.com
Følg Varde-Ølgodegnens LandboUngdom på Facebook

Region Sønderjylland:

33. LandboUngdom Sønderjylland Nord: 
Jeppe Lundby: 22 72 41 28, Jeppe-lundby@hotmail.com
Følg LandboUngdom Sønderjylland Nord på Facebook

34. LandboUngdom Sønderjylland Øst (Åbenrå/Sønderborg): 
Erik Muurmann: 23 69 16 68, erikmuurmann98@gmail.com
Følg LandboUngdom Sønderjylland Øst på Facebook

35. Tønderegnens LandboUngdom: 
Klaus Nissen: 24 66 51 28, nissenjersey@hotmail.com
Følg Tønderegnens LandboUngdom på Facebook

Region Fyn:

36. Nordvestfyns LandboUngdom: 
Simon Buse: 28 86 95 93, simon-buse@hotmail.com
Følg Nordvestfyns LandboUngdom på Facebook

37. Midtfyns LandboUngdom: 
Mikkel Dreyer: 61 77 40 27, dreyer13@hotmail.com
Følg Midtfyns LandboUngdom på Facebook

38. Østfyns LandboUngdom: 
Anders Lindenskov: 51 55 44 18, lindenskov39@gmail.com
Følg Østfyns LandboUngdom på Facebook

Region Øst:

39. Holbæk-Odsherreds LandboUngdom: 
Asbjørn Bøge Hansen: 51 90 04 94, asbjoern28@gmail.com
Følg Holbæk-Odsherreds LandboUngdom på Facebook

40. Midt- og Vestsjællands LandboUngdom: 
Jeppe Simon Nielsen: 29 80 27 37, jeppesimonnielsen@gmail.com
Følg Midt- og Vestsjællands LandboUngdom på Facebook

41. Nordsjællands LandboUngdom: 
Helene Haug Brinch: 28 44 98 54, helene.brinch@hotmail.com
Følg Nordsjællands LandboUngdom på Facebook

42. Roskildeegnens Landboungdom: 
Kasper Lunding Christensen: 30 18 90 61, kasper1987christensen@gmail.com
Følg Roskilde LandboUngdom på Facebook

47. LandboUngdom København : 
Jesper Mols Hansen: 27 11 30 11, jespermols@hotmail.dk
Følg LandboUngdom København på Facebook

Region Storstrøm:

43.  Sydøstsjællands LandboUngdom
Rasmus Andersen: 53 69 27 89, randersen@live.dk
Følg Sydøstsjællands LandboUngdom på Facebook

44. Falster LandboUngdom: 
Jeppe Foged: 50 13 73 21, jeppefoged@hotmail.dk
Følg Falster LandboUngdom på Facebook

45. Lollands LandboUngdom: 
Mickey Eriksen: 30 11 22 05, mickeyeriksen@gmail.com
Følg Lollands LandboUngdom på Facebook

Region Bornholm:

46. Bornholm LandboUngdom: 
Jannik Dam, 29 88 09 75, blu.formand@hotmail.com
Følg Bornholms LandboUngdom på Facebook