Skip to the content

Lokalforeninger

Her kan du finde kontaktoplysninger til formænd for LandboUngdoms lokalforeninger listet op for hver region. Nummeret foran navnet henviser til kortet, hvor du kan finde alle lokalforeningers placering i Danmark.

Region Vendsyssel:

1. Hjørring LandboUngdom: 
Lars Bak: 50 40 41 20, larsbak19@hotmail.com

2. Dronninglunds LandboUngdom: 
Emma Christensen: 42 46 71 04, emsebemse39@gmail.com

3. Brønderslev LandboUngdom: 
Lene Olsen: 51 31 16 45, lene.olsen96@gmail.com

4. Nord- og Midtvendsyssel LandboUngdom: 

Michael Wetche: 30 51 28 64, michaelwetche1995@gmail.com

Følg Vendsyssels lokalforeninger på Facebook

Region Aalborg:

5. Himmerlands LandboUngdom: 
Louise Avlskarl: 41 65 25 27, aarslu@hotmail.com
Følg Himmerlands LandboUngdom på Facebook

6. Hobro-egnens LandboUngdom: 
Nils Søndergaard Dyhr: 20 81 32 96, nils.s.dyhr@hotmail.com
Følg Hobro-egnens LandboUngdom på Facebook

7. Nibe LandboUngdom:
Henrik Søndergaard: 51 74 03 22, valtra352s@hotmail.com
Følg Nibe LandboUngdom på Facebook

8. Østhimmerlands LandboUngdom: 
Niels Kaasing: 29 72 73 41, niels.kaasing@hotmail.com
Følg Østhimmerlands Landboungdom på Facebook

9. Jammerbugt LandboUngdom: 
Michael Grøn: 61 75 17 12, Green956@hotmail.com
Følg Jammerbugt Landboungdom på Facebook

Region Viborg:

10. LandboUngdom HBL (Hammershøj-Bjerringbro-Langå): 
Laust Fisker: 24 98 93 18, lgfisker@hotmail.com
Følg HBL LandboUngdom på Facebook

11. Morsø LandboUngdom: 
Mads Søndergaard: 26 85 10 98, madssondergaard1994@hotmail.com
Følg Morsø LandboUngdom på Facebook

12. Skiveegnens LandboUngdom: 
Jeppe Klug Madsen: 26 27 67 58, jeppeklug@hotmail.com
Følg Skiveegnens LandboUngdom på Facebook

13. Thy LandboUngdom: 
Steffen Overgaard: 23 39 65 99, steffenovergaard@live.dk
Følg Thy LandboUngdom på Facebook

14. Viborg-Kjellerup LandboUngdom: 
Jonathan Mæng: 60 49 33 84, jonathan.maeng@hotmail.com
Følg Viborg-Kjellerup LandboUngdom på Facebook

Region MidtVest:

15. Hedeboernes LandboUngdom: 
Lasse Iversen, 61 78 80 53, lassei@live.dk
Følg Hedeboernes LandboUngdom på Facebook

16. Herningegnens LandboUngdom: 
Emil Bang, 40 88 04 60, emilbang@hotmail.com
Følg Herning LandboUngdom på Facebook

17. Holstebro/Vinderupegnens LandboUngdom: 
Lars Klausholt, 61768523, casebedst@hotmail.com
Følg Holstebro-Vinderup LandboUngdom på Facebook

18. Lemvigegnens LandboUngdom: 
Anders Kusk Dalsgaard, 27 20 96 93, andedals@gmail.com
Følg Lemvigegnens LandboUngdom på Facebook

19. Ringkøbing/Ulfborgegnens LandboUngdom: 
Anton Kjær Smedsgaard, 22 35 97 22, aadraget19@gmail.com
Følg Ringkøbing-Ulfborg LandboUngdom på Facebook

20. Vestjysk LandboUngdom: 
Simon Hjøllund Vig, 40566073, vigsimon@hotmail.com
Følg Vestjysk LandboUngdom på Facebook:

Følg LU Midtvest på Facebook

Region Aarhus:

21. Favrskovegnens LandboUngdom: 
Frederik Hjortshøj: 21 86 94 70, frederik.fh@hotmail.com
Følg Favrskovegnens LandboUngdom på Facebook

22. Norddjurs LandboUngdom: 
Jacob Laursen: 60 16 97 58, va.ja@live.dk
Følg Norddjurs LandboUngdom på Facebook

23. Odder-Skanderborg LandboUngdom: 
Daniel Kreutzfeldt Rasmussen: 22 82 42 22, danielkreutzfeldt@hotmail.com
Følg Odder-Skanderborg LandboUngdom på Facebook

24. Randersegnens LandboUngdom: 
Martin Andersen: 21 19 65 14, martinlyngbak@live.dk
Følg Randersegnens LandboUngdom på Facebook

25. Samsø LandboUngdom: 
Lasse Bertelsen: 51 55 64 21, lassemf@hotmail.com

26. Sydøstdjurs LandboUngdom: 
Jesper Bilde Laursen: 42 37 58 60,
jesper_bilde_laursen@hotmail.dk
Følg Sydøst-Djurs LandboUngdom på Facebook

Region Vejle:

27. Horsensegnens LandboUngdom: 
Laust Henning Skelde: 26 78 26 62, laustmo@hotmail.com
Følg Horsens LandboUngdom på Facebook

28. Koldingegnes LandboUngdom
Niels Erik Sven, 28 76 04 07, neaasvendsen@live.dk
Følg Koldingegnens LandboUngdom på Facebook

Region Ribe:

29. Brørupegnens LandboUngdom: 
Jakob Hansen: 29 60 55 85, jak_020@hotmail.com
Følg Brørup LandboUngdom på Facebook

30. Midtjysk LandboUngdom (Grindsted): 
Kasper Schultz: 28 18 39 63, kasper@holsted6670.dk
Følg Midtjysk LandboUngdom på Facebook

31. Sydjysk LandboUngdom: 
Trine Thorhauge: 28 40 67 79, trinesteensbeck@hotmail.com
Følg Sydjysk LandboUngdom på Facebook

32. Varde & Ølgodegnens LandboUngdom: 
Jacob Christensen: 21 20 70 69, jacob.christensen@hotmail.com
Følg Varde-Ølgodegnens LandboUngdom på Facebook

Region Sønderjylland:

33. LandboUngdom Sønderjylland Nord: 
Erik Muurmann: 23 69 16 68, erikmuurmann98@gmail.com
Følg LandboUngdom Sønderjylland Nord på Facebook

34. LandboUngdom Sønderjylland Øst (Åbenrå/Sønderborg): 
Claus Gaworski, 20 82 52 25, clausgaworski@hotmail.com
Følg LandboUngdom Sønderjylland Øst på Facebook

35. Tønderegnens LandboUngdom: 
Klaus Nissen: 24 66 51 28, jullemanden1@hotmail.com
Følg Tønderegnens LandboUngdom på Facebook

Region Fyn:

36. Nordvestfyns LandboUngdom: 
Simon Buse: 28 86 95 93, simon-buse@hotmail.com
Følg Nordvestfyns LandboUngdom på Facebook

37. Midtfyns LandboUngdom: 
Mikkel Dreyer: 61 77 40 27, dreyer13@hotmail.com
Følg Midtfyns LandboUngdom på Facebook

38. Østfyns LandboUngdom: 
Asmus K. Madsen: 27 87 31 09, asmukm@gmail.com
Følg Østfyns LandboUngdom på Facebook

Region Øst:

39. Holbæk-Odsherreds LandboUngdom: 
Asbjørn Bøge Hansen: 51 90 04 94, asbjoern28@gmail.com
Følg Holbæk-Odsherreds LandboUngdom på Facebook

40. Midt- og Vestsjællands LandboUngdom: 
Daniel Højlund-Nielsen: 20 27 47 08, danielhojlundnielsen@gmail.com
Følg Midt- og Vestsjællands LandboUngdom på Facebook

41. Nordsjællands LandboUngdom: 
Hans E. Jørgensen: 31 33 07 02, 19hanzi87@gmail.com
Følg Nordsjællands LandboUngdom på Facebook

42. Roskildeegnens Landboungdom: 
Kasper Lunding Christensen: 30 18 90 61, kasper1987christensen@gmail.com
Følg Roskilde LandboUngdom på Facebook

Region Storstrøm:

43.  Sydøstsjællands LandboUngdom
Mike Sibbern: 29 60 03 53, sibbern89@hotmail.com
Følg Sydøstsjællands LandboUngdom på Facebook

44. LandboUngdom Falster: 
Andreas Schell Chrisitansen: 28 26 83 44,
andreas_deere@hotmail.com
Følg Falster LandboUngdom på Facebook

45. LandboUngdom Lolland: 
Mickey Eriksen: 30 11 22 05, mickeyeriksen@gmail.com
Følg LandboUngdom Lolland på Facebook

Region Bornholm:

46. Bornholm LandboUngdom: 
Christian Møller Holm: 28 43 73 30, hr_holm@hotmail.com
Følg Bornholms LandboUngdom på Facebook