Skip to the content

Stævner og resultater 2019

LandboUngdoms lokalforeninger og regioner afholder hvert år en lang række traktortræk rundt om i Danmark. Alle er velkomne som tilskuere.

Her får du overblikket over traktortræk i LandboUngdom 2019. Listen opdateres løbende.

Tid Sted Arrangør  Resultat
27. april Coriolisvej 1, 6400 Sønderborg Sønderjylland Øst Se resultater
27. april Gl. Estrup, Randersvej 4, 8963 Auning Norddjurs LU Se resultater
4. maj Randersvej 110, 9500 Hobro Hobro LU Se resultater
10. maj Industrivej Syd 1, 7400 Herning Herning LU Se resultater
11. maj Boulstrupvej 10, 8300 Odder Odder-Skanderborg LU Se resultater
12. maj Sdr. Ringgade 17, 9740 Jerslev J Brønderslev LU Se resultater
17. maj Strandvej 27, Torntofte, 4270 Høng Midt og Vestsjællands LU  
19. maj Grindsted Landbrugsskole – indkørsel ved Vester Ringvej, 7200 Grindsted Midtjysk LU Se resultater
24. maj Rybjergvej 29, 7870 Roslev Skive LU  
24. maj Dalager Marked, Storegade 36, 6900 Skjern Vestjysk Se resultater
25. maj Ved DLG Tjele, Vingevej 70, 8830 Tjele HBL LU Se resultater
25. maj Lollandsmesterskab, Mertzbanen, Rødbyvej 6c, 4930 Maribo Lolland LU Se resultater 1
Se resultater 2
25. maj Midtfyn traktortræk, Industrivej 65 5672 Broby Midtfyns LU  
29. maj Nørrevej 20, 9300 Sæby Nord-Midt Vendsyssel LU Se resultater
30. maj Jens Hvidbergsvej 1, 7500 Holstebro Hedeboernes og Holstebro-Vinderups LU Se resultater
1. juni Thisted Dyrskueplads, Winthersmøllevej, 7700 Thisted Thy LU Se resultater
7. juni Aftentræk i Hee, Holstebrovej 93, 6950 Ringkøbing Ringkøbing-Ulfborg LU Se resultater
7. juni Halkærvej 3,9240 Nibe Nibe LU Se resultater
8. juni Riber Kjærgaard Landbrugsskole, Kjærgårdsvej 31, 6740 Bramming Sydjysk LU Se resultater
8. juni Pinsetræk, Lammefjordsvej 3, 4520 Svinninge Holbæk-Odsherred LU Se resultater
9. juni Lindevej 31, 8981 Spentrup Randers LU Se resultater
14. juni Rom Flyveplads, Ringkøbingvej 125, 7620 Lemvig Lemvigegnens LU Se resultater
15. juni Lyngby Skovvej, 9520 Skørping Østhimmerlands LU  
15. juni Knivej, 8586 Ørum Djurs SydØstdjurs LU Se resultater
22. juni Oksbølvej 14, 6100 Haderslev Sønderjylland Øst Se resultater
22. juni Falster og Østlige øers landsdelsmesterskab, Nordensvej 6, 4800 Nykøbing F LandboUngdom Falster  
22. juni Mosegårdsvej 10, 7900 Nykøbing Mors Morsø LU Se resultater
23. juni Halvorsmindevej 76, 9800 Hjørring Hjørring LU Se resultater
28. juni Fabriksvej 11, 5580 Nørre Aaby Nordvestfyns LU  
6. juli Østermarksvej 40, 9320 Hjallerup Dronninglund LU  
12. juli Ålborgvej 139, 8800 Viborg Viborg Kjellerup  
13. juli Messevej 1, 9600 Aars Himmerlands LU og Nordjysk Mesterskab Se resultater
14. juli Landsdelsmesterskab, Rom Flyveplads, Ringkøbingvej 125, 7620 Lemvig Region MidtVest Se resultater
17. august Landsdelstraktortræk Syd, Oksbølvej 14, 6100 Haderslev Region Sønderjylland Se resultater
7. september DM i traktortræk, Brande Pulling Arena, Frihedevej, 7330 Brande Vejle, Ribe, Fyn og Sønderjylland LU